losowe inne prace z tej kategorii:
Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się. Po pierwsze
podaj swój nick:
ZEW CTHULHU+bestiariusz | ZEW CTHULHU | bestiariusz
Anubis
Anubis, Starszy BógAnubis, szakalowgłowy Strażnik Przejścia świata umarłych, nie jest tylko wytworem fantazji starożytnych Egipcjan. Jest jednym z bardziej tajemniczych i, prawdopodobnie, także potężniejszych Starszych Bogów. Choć w ludzkich mitach zajmuje miejsce przewoźnika dusz zmarłych dostarczających ich na Sąd Ozyrysa, naprawdę sprawuje pieczę nad przejściem pomiędzy Ziemią i Krainą Snów. Jest zagorzałym przeciwnikiem Wielkich Przedwiecznych i Bogów Zewnętrznych.

Choć jego kult wśród ludzi już wygasł, to jednak nie potrzebuje on wyznawców- będąc we wiecznym cieniu co noc wyprawia ludzkie dusze na podróż przez Bramę Snu do mistycznego Królestwa Widm.

Służą mu wiernie wszelkie psowate na całym świecie, a on sam jest zazwyczaj otoczony przez cztery czarne szakale. Sam wygląda na ciemnoskórego (naprawdę jego ciało pokryte jest krótkim, czarnym jedwabistym futrem) mężczyznę z głową czarnego szakala i psimi, palcochodnymi palcami.

Walczy ze wszystkim istotami próbującymi przejść przez Bramę- głównie są to magowie, niekiedy słudzy Wielkich Przedwiecznych. Szczególnie nienawidzi kultu wielkiego Cthulhu, który ma moc omijania Bramy Snu.


Anubis, Strażnik Bramy Snów

SKonBcIntMocZrWtSzybkość
5230154040302515


Modyfikator obrażeń: +3k6


Broń: pazury 100%, 1k6 ran + mo

Kły 100%, obrażenia 1k10

Miecz 60%, obrażenia 2k10 + mo


Zazwyczaj Anubis unika walki osobiście- walczą za niego jego czterej strażnicy-Szakale (charakterystyka Dzikich Psów Indyjskich- z tą różnicą, że Szakale Anubisa są nieśmiertelne jak i ich pan)

Pancerz: żaden/czary


Czary: Anubis może korzystać z dowolnych czarów wyznaczonych przez Strażnika Tajemnic oraz posiada te same moce co Bast, z tą różnicą, że dotyczą one psowatych, zamiast kotowatych. Ponadto może przyjmować postać czarnego szakala.


Utrata poczytalności: nie ma utraty Punktów Poczytalności za zobaczenie Anubisa


KOMENTARZE:

Tylda (~) oznacza podpis osoby niezarejestrowanej.


2004-12-03 17:49    IP: brak danych


No. Ciekawy pomysł. Dobre statystyki, moce itp. Wprowadzcie jeszcze kilka innych starszych bogów a będzie dobrze.
--
~MAX i Milian


2005-05-16 08:25    IP: brak danych


dopiero co weszłem ale wydaje się ok strona czekam na nowinki z waszej strony na temat zew cthulhu
--
~Tomek


2005-05-25 17:58    IP: brak danych


hmmmmm. w końcu bedzie alternatywa i jakiś sprzymierzeniec w walce z przedwiecznymi a tak to ginełem statystycznie co 11 sesji albo byłem wysyłany do wariatkowa na czas nieokreslony(czyli na zawsze)
--
~Corax


2005-06-10 21:02    IP: brak danych


ciekawy przeciwnik....ale z tego co widze to trzeba dużą ekipe sprzymierzeńców zebrać żeby do niego podskoczyć ..tak trzymac ...prosze o dodanie nowych wrogów..
--
~tehaa


2005-06-29 00:28    IP: brak danych


ekstra statystyki, dodatkowo ze mam taką ksywe. Zawsze dostawałam od seta manto ale teraz mi nie podskoczy.
--
~Gosiak


2007-04-29 16:00    IP: 83.8.34.13


najpierw trzeba wiedziec natyle duzo aby moc komentowac.
--
~Stanislaw


DODAJ KOMENTARZ

Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe

Podaj swoje imię*:
Podaj swój adres email:
Zapisz słownie cyfrę 8*:Zawarte tu prace moża wykorzystywać tylko za wyraźną zgodą autorów | Magor 1999-2018 | Idea, gfx & code: Vaticinator | Twoje IP: 3.89.204.127