Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się. Po pierwsze
podaj swój nick:

Galahad Gesco

PRACE | DANE | MAJĄTEK   

- Komu mam dziękować, że tak szacowny gość zawitał w me skromne progi. Spocznij w fotelu zaraz podam wino, jest wyborne.

(...)

Przegląd prac:

"Diamentowy wiek", Neal Stephenson2010-03-17 23:15

Słowem wstępu


Kiedy zamierzam sięgnąć po nową książkę, na początku, szukam informacji o jej autorze. Następnie sprawdzam co wyszło spod jego pióra i jakie są jego inspiracje. Czasami wyszukiwarka zaprowadzi mnie na jakieś forum/grupę dyskusyjną.
Z ?Diamentowym wiekiem? było inaczej. Wszedłem do biblioteki beletrystycznej na dział z fantasy i omiotłem wzrokiem półkę. Wybrałem kiążkę na chybił trafił i spojrzałem co jest napisane

?Neal Stephenson to Quentin Tarantino literatury postcyberpunkowej...? Diamentowy wiek zdmuchuje powieść cyberpunkowe Gibsona i Sterlinga z infosfery!?
?Książka została nagrodzona Nagrodą Hugo w kategorii ? najlepsza powieść roku 1996?


Wzbudza zainteresowanie, pomimo że z SF nie mam wspólnego prawie nic. Popełniłem kilka książek Dicka i Dukaja, jednak nigdy nie czułem się dobrze w tym gatunku. Jakie było moje zaskoczenie ...


Słowo o autorze


Neal Stephenson studiował... (kliknij aby zobaczyć całość)

Coolkon 2007czasy zamierzchłe

W tym roku trzecia edycja CoolKon'u odbyła się w LO nr XVII mieszczącym się przy ul. Tęczowej.
Jako wrocławianin uważam ten wybór za strzał w dziesiątkę. Wszędzie blisko, 10 minut piechotą do rynku,
20 na dworzec (PKP/PKS ), a do dużego dobrze zaopatrzonego (nie tylko w jedzenie ;]) Społem było jedynie o
5 minut spacerku.

Konwent, podobnie, jak w roku poprzednim, odbył się na początku marca (2-4) - czyli
studenci i uczniowie mogli być szczęśliwi. Tuż po sesji mają okazję się zreseto.. zrelaksować.


Pogoda taka sobie, na przemian jasne promienie przebijające się przez chmury i ciężkie, rdzawe niebo atakujące lekkim wiosennym deszczem.

Co do konwentu, to zaczęło się jak zawsze. Tłumy ludzi ciągnące do szkoły z uśmiechem na twarzach. Długie włosy, ciemne płaszcze i wojskowe plecaki. Rozmowy o magii, smokach, potworach i zabójstwach. Dziwne spojrzenia przechodniów pytanych o drogę.

Budynek LO nr XVII jest spory, 3 wysokie... (kliknij aby zobaczyć całość)

Fotorelacja: Coolkon 2007czasy zamierzchłe

Fotorelacja: Coolkon 2007... (kliknij aby zobaczyć całość)

Fotorelacja: U-BOT 2005czasy zamierzchłe

Fotorelacja: U-BOT 2005... (kliknij aby zobaczyć całość)

Imladris VIII Swing. Booze & RPGczasy zamierzchłe

Czas: 22-24 października 2004
Miejsce: Zespół Szkół Specjalnych nr 10 im. św. Mikołaja, Kraków


Na wstępie uprzedzam, że będzie to obiektywna ( na ile się tylko da ) i obszerna relacja z imprezy na której uczestniczyła ekipa wysłanników królestwa Magor w składzie: Galahad Gesco, Niedzwiedź, Vaticinator.
Wyjazd nastąpił z Wrocławia o godzinie 9:15. Bilety, jeśli to kogoś interesuje, były w cenie 24.99 zł. Oczywiście druga klasa i zniżka uczniowska. Podróż nie przebiegła w zbyt komfortowych warunkach ( straszny ścisk ), ale za to w miłej atmosferze. Po 4,5 godzinnej podróży dotarliśmy na miejsce.
Od samego dworca porozwieszane były żółte kartki z narysowanymi strzałkami, które miały doprowadzić uczestników na miejsce konwentu. Udając się ich tropem dotarliśmy również i my. Przy wejściu czekała nas kilkunastoosobowa kolejka do akredytacji. Po jej pokonaniu i zarejestrowaniu się ( przy wejściu dostaliśmy ładnie wykonany informator... (kliknij aby zobaczyć całość)

O tym złym co kryje się w cieniu...czasy zamierzchłe

Kilka słów o ...


Tekst może posłużyć do wykorzystania w prawie wszystkich systemach. Nie będę podawał tutaj nudnego i przydługawego wstępu. Napiszę jedynie, że ten tekst może wydać się starym wyjadaczom dość oklepany i mało warty. Lecz ostrzegam przed takimi pochopnymi wnioskami. Sam gram kilka lat i prowadzę, a ten trik w pełnej okazałości udało mi się zastosować tylko kilka razy.


O tym złym co kryje się w cieniu


Pewnie wszyscy już wiecie o co chodzi, a jeżeli tak nie jest przejdę do początkowych wyjaśnień. W tym artykule chcę uzmysłowić tobie MG o dwóch rodzajach "potworów". Tych czających się w grotach / kanałach ( niepotrzebne wykasuj ) i tych hord goblinów, zombi, wilkołaków, demonów, wampirów, pomiotów Cthulhu itp. Które chcą zjeść naszych graczy na drugie śniadanie. Moim zdaniem potwór ukryty to lepszy potwór niż...


Leci na was pięć troli i 23,5 goblina.


Potwór, który przez całą przygodę pozostaje... (kliknij aby zobaczyć całość)

Dobe porady dla Mistrzów Gryczasy zamierzchłe

Na pewno wiesz co to jest przedmiot magiczny. Magia jest podstawą świata. Na niej opiera się istnienie elfów, krasnoludów, a nawet ludzi. Jednak jak wiemy jest ona także chaosem, a on jest zły, przerażający i nieprzewidywalny. Więc teoretyczne magiczne przedmioty powinny być takie jak siła jaka je tworzy. I tak właśnie jest, lecz magowie lub, alchemicy kształtują magię nadają jej wymiar im odpowiadający. Naginają chaos do swoich celów.


Magiczne przedmioty są pięknym uzupełnieniem każdej sesji. Największą radość graczom przynoszą PD, złoto i one. W Warhammera gram 4 lata, a prowadzę 3 przez dokładnie pamiętam nasze pierwsze sesje. Pełne magicznych przedmiotów, każdy uginał się pod ich ciężarem. MG mówi, że wyskakuje na nas oddział kilkunastu zwierzoludzi wspieranych przez gobliny, a tu wszyscy chórem:


Dobra to ja wyciąga miecz +3 i tarczę rdzy +4.

Ja szykuję topór +2 do obrażeń i +40 WW.

Mistrzu pamiętasz tą szatę wytrzymałości... (kliknij aby zobaczyć całość)

Zawarte tu prace moża wykorzystywać tylko za wyraźną zgodą autorów | Magor 1999-2018 | Idea, gfx & code: Vaticinator | Twoje IP: 3.238.95.208