losowe inne prace z tej kategorii:
Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się. Po pierwsze
podaj swój nick:
ŚWIAT MROKU+dar | ŚWIAT MROKU | dar
Fajka Pokoju Czterech Plemion
Fetysz, poziom 6


Fajka Pokoju Czterech Plemion, Gnoza 9 - artefakt


Wygląd:
Jest to długa, typowa indiańska fajka ceremonialna ozdobiona piórami i sześcioma glifami- Gaii, Dzikuna, Wendigo, Ukteny, Pumonci i Qualmi.

Historia: Gdy biali rozpoczeli kolonizację Ameryki Północnej sprowadzając ze sobą zło, rozkład, sługi Żmija i konkurencyjne plemiona, zarówno Garou, jak i Bastet, cztery plemiona do tej pory władające kontynentem: Garou Wendigo i Uktena oraz Bastet Pumonca i Qualmi postanowiły sprzeciwić się najazdowi i odeprzeć Zło białych, którzy niszczyli lasy, wybijali zwierzęta i zatruwali wodę. Czterej wielcy mistycy plemion sporządzili więc magiczną fajkę, która miała zakończyć konflikty między kotołakami i wilkołakami w obliczu nowego zagrożenia. Niestety, zanim artefakt spełnił swą rolę, przepadł w czasie ataku najeźdźców na caern, gdzie był przechowywany... Nikt nie wie, gdzie jest teraz i nikomu już nigdy nie udało się odtworzyć mocy fajki.

Mechanika: Z tego fetyszu może korzystać tylko przedstawiciel jednego z czterech plemion, które go stworzyło. Gdy fajka jest zapalona, w promieniu pięćdziesięciu metrów od niej żaden Uktena, Wendigo, Pumonca ani Qualmi nie może w żaden sposób zaatakować innego przedstawiciela powyższych plemion- atakujący otrzyma każdą ranę, którą zadał. Dym z tej fajki zapewnia automatyczny kontakt z duchami Dzikuna i ich przychylność. Ponadto w sferę działania fajki nie mają wstępu żadne istoty Żmija- za każdą minutę przebywania w sferze otrzymują jedno prawdziwe obrażenie. Dym z fajki ukrywa również Garou i Bastety przed ludzkim wzrokiem- palący ją są niewidzialni i niesłyszalni dla istot ludzkich. Efekty utrzymują się do czasu, gdy fajka zgaśnie.


KOMENTARZE:

Tylda (~) oznacza podpis osoby niezarejestrowanej.


2006-06-07 16:19    IP: brak danych


to jest dosyc powazna wypowiedz na ten temat
--
~kasia


DODAJ KOMENTARZ

Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe

Podaj swoje imię*:
Podaj swój adres email:
Zapisz słownie cyfrę 4*:Zawarte tu prace moża wykorzystywać tylko za wyraźną zgodą autorów | Magor 1999-2018 | Idea, gfx & code: Vaticinator | Twoje IP: 34.231.21.123